Tegemoetkoming Vaste Lasten MKB (TVL)Half juni gaat de regeling Tegemoetkoming Vaste Lasten mkb (TVL) open. Deze geeft een tegemoetkoming in de vaste lasten van mkb-bedrijven in Hollands Kroon. De regeling is het vervolg op de tegemoetkoming schade COVID-19 (TOGS). Vervolg TOGS-regelingUpdate 21 januari 2021 De Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) wordt uitgebreid in Q1 2021.De aangekondigde uitbreiding van de TVL in de persconferentie van 21 januari 2021 is nog niet actief bij de opening van de TVL Q1 2021 in februari. Dit kost tijd. Wanneer de TVL Q1 2021 open gaat, berekent RVO de subsidie met de huidige voorwaarden. Een ondernemer ontvangt dan later, automatisch, een extra betaling. Bedrijven die voor het eerst toegang krijgen tot de TVL, kunnen niet direct subsidie voor Q1 2021 aanvragen. Op dit moment is nog niet bekend wanneer dat precies kan. Houd deze website, RVO en KVK in de gaten voor updates. De aangekondigde uitbreidingen van de TVL op een rij:
Klik hier om direct te starten met jouw TVL-aanvraag bij de RVO. update 10-12-2020 Verruiming TVL-regeling (2)De percentages van de TVL-regeling gaan omhoog. Afhankelijk van het omzetdervingspercentage bedraagt deze tussen de 50 en 70%. Op 9 december 2020 is besloten dat het subsidiepercentage met het omzetverlies mee stijgt. Bij 30% omzetverlies is het subsidiepercentage 50% en loopt op naar 70% bij een omzetverlies van 100%. Deze aanpassing gaat gelden voor het vierde kwartaal (Q4) 2020 en het eerste kwartaal (Q1) 2021.
Update 24-11-2020 Alle mkb-ondernemers die in het laatste kwartaal van 2020 direct of indirect geraakt worden door de diverse kabinetsmaatregelen om het coronavirus in te dammen, kunnen vanaf woensdag 25 november 2020 om 12.00 uur een aanvraag doen voor de verbrede Tegemoetkoming Vaste Lasten mkb, de zogenoemde TVL Q4 2020 Update 28-10-2020 Verruiming TVL-regelingTot nu was de TVL beperkt tot een aantal sectoren, maar het kabinet heeft besloten om de TVL tijdelijk open te stellen voor alle sectoren. De Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) wordt op een paar punten aangepast in het vierde kwartaal van 2020. Hieronder alle aanpassingen op een rij:
EvenementenDoor de corona-maatregelen zijn veel evenementen, zoals muziekfestivals en kermissen, niet doorgegaan. Bedrijven en leveranciers in de evenementenindustrie zijn voor hun omzet grotendeels afhankelijk van de zomermaanden. Die schommeling in omzet kan zorgen voor een vertekend beeld bij de berekening van de TVL. Het kabinet komt met een eenmalige extra vergoeding die gebaseerd is op de TVL-vergoeding van de zomer. Het gaat naar verwachting om 800 evenementenondernemers, die gemiddeld zo’n €14.000 krijgen. Hiervoor is een bedrag van € 11 miljoen gereserveerd. Meer informatie over de TVL lees je hier. Update 1-9-2020 Verlenging TVLDe TVL is met aangepaste voorwaarden verlengd tot eind juni 2021. De verlenging gaat in per 1 oktober. De TVL kan vanaf die datum voor 3 maanden worden aangevraagd, dus voor de periode tot en met 31 december 2020. De looptijd wordt ingedeeld in 3 periodes van 3 maanden, waarvoor afzonderlijk een aanvraag gedaan moet worden bij RVO. Let op: De huidige TVL (periode 1 juni 2020 t/m 1 oktober 2020) is nog met terugwerkende kracht tot en met vrijdag 30 oktober aan te vragen. Nieuwe aanvraag Wie vanaf januari opnieuw steun nodig heeft, kan een nieuwe aanvraag doen voor de periode januari t/m maart 2021. De laatste periode omvat de maanden april, mei en juni. Het omzetverlies wordt vastgesteld door de maanden waarvoor de aanvraag geldt te vergelijken met diezelfde maanden in 2019. Dat geldt voor alle aanvraagperiodes. Regeling wordt stapsgewijs afgebouwd Vanaf 1 januari 2021 wordt de grens voor omzetverlies stapsgewijs verhoogd. Tot 31 december 2020 geldt de huidige grens van minimaal 30% omzetverlies. De nieuwe grenspercentages worden later bekendgemaakt. Minimum - Maximum Om aanspraak te maken op de TVL moet je minimaal 4.000 euro aan vaste lasten hebben in 3 maanden. In het tweede steunpakket was dat 4 maanden. Het maximale bedrag wat je aan subsidie kunt ontvangen is verhoogd van 50.000 naar 90.000 euro. Overige voorwaarden De overige voorwaarden blijven van kracht. Kijk hier voor meer informatie.
Voor wieTVL is voor bedrijven in Hollands Kroon met minder dan 250 medewerkers die meer dan 30% van hun omzet hebben verloren door de coronacrisis. MKB-ondernemers in onder meer de horeca, recreatie, evenementen, kermissen, podia en theaters krijgen - bovenop de tegemoetkoming loonkosten (NOW) - een belastingvrije tegemoetkoming van het ministerie van EZK om hun vaste materiële kosten te kunnen betalen. Er is één miljard euro beschikbaar als tegemoetkoming voor deze ondernemingen waar meer dan 800.000 mensen werken. In aanmerking komen de getroffen sectoren uit de TOGS-regeling. Geen vast bedragAnders dan de TOGS houdt deze regeling rekening met de hoogte van het omzetverlies. Hoe hoger dit verlies, hoe hoger de tegemoetkoming. De tegemoetkoming wordt gebaseerd op het totale omzetverlies en het deel van de vaste lasten dat een bedrijf daarmee betaalt. Voor de vaste lasten wordt een gemiddeld percentage per sector berekend. Een bedrijf krijgt maximaal € 20.000 (netto) per 3 maanden. Meer informatieDe Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) gaat de regeling uitvoeren en is druk met de voorbereidingen. Meer informatie over de regeling en het moment van openstelling lees je hier. |
NieuwsOpnieuw minder NOW-steun: 74.000 aanvragen toegekend in vierde rondeUitkeringsinstantie UWV heeft ruim 74.000 aanvragen van werkgevers toegekend in de vierde ronde van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Daarmee is de noodzaak onder ondernemers voor loonsubsidie opnieuw afgenomen. ![]() Koolmees: gemeenten moeten ruimhartiger omgaan met TONK-regelingMinister Koolmees wil dat gemeenten ruimhartiger omgaan met de TONK-regeling., Zondag meldde de NOS dat veel minder van die regeling wordt gebruikgemaakt dan verwacht. De TONK is bedoeld voor mensen die door de coronacrisis bijvoorbeeld hun woonlasten niet kunnen betalen. De regeling wordt uitgevoerd door de gemeenten. ![]() |